Czym jest endermologia i kiedy wziąć ją pod uwagę?

Medycyna estetyczna zyskuje na coraz większej popularności. Nie ma w tym nic dziwnego. To w końcu przy jej pomocy można poprawić swoją urodę lub wspomóc zdrowie. Warto jednak wiedzieć, które z zabiegów są szczególnie polecane oraz na, jakie konkretnie kwestie mogą pomóc. Ostatnio coraz więcej mówi się o endermologii. Czym jest ten zabieg i kiedy jest wykonywany?

Czym jest endermologia?

To nic innego, jak mechaniczny masaż, który wykonywany jest pod ciśnieniem, dzięki czemu o wiele łatwiej można działać na tkankę łączną. Może być to zabieg stosowany, zarówno na ciało, jak i na twarz. Wyjątkiem są piersi, na których nie wykonuje się tego zabiegu. Głównym działaniem tego masażu jest pobudzenie metabolizmu tkanki tłuszczowej. Dzięki temu o wiele łatwiej uzyskać idealną sylwetkę, a także gładką skórę.

Jakie efekty daje endermologia?

Z całą pewnością warto zastanowić się, jakie realne efekty może dać endermologia. Przede wszystkim jest to głęboki masaż, który wpływa, zarówno na stan skóry, jak i na mięśnie. Dzięki temu doskonale można poprawić również samopoczucie pacjenta, który poddany zostanie zabiegowi. Taki masaż na pewno w zadowalającym stopniu wspomoże walkę z obrzękami, ponieważ w dużym stopniu przyczynia się do regulacji przepływu limfy oraz krwi w organizmie. Prawidłowo przeprowadzona endermologia (https://cmeik.pl/portfolio-item/endermologia-alliance-lpg/) pozwoli również szybciej regenerować mięśnie i tym samym pozbyć się ich bólu oraz uczucia ciężkości. 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania endermologii?

Medycyna estetyczna jest dla wszystkich, ale niektóre zabiegi mogą być odradzane osobom, które borykają się z pewnymi schorzeniami. Przed wykonaniem endermologii, z całą pewnością warto zgłosić się do lekarza rodzinnego i porozmawiać o ewentualnych przeciwwskazaniach. Mogą być nimi choroby nowotworowe, a nawet ciąża i okres karmienia piersią. Z zabiegu powinny zrezygnować także osoby z bolesnymi i bardzo widocznymi żylakami oraz skłonnościami do ich łatwego powstawania.

https://cmeik.pl/