Endermologia

Polki coraz częściej i chętniej decydują się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Pęd za dbaniem o siebie i swój wygląd zewnętrzny, skłania klientki do korzystania z bogatej oferty gabinetów. Jednym z popularnych ostatnio zabiegów jest ednermologia.

Czym jest endermologia?

Jest to masaż podciśnieniowy, wykonywany ze sporą siłą nacisku. Oddziałuje na skórną i podskórną tkankę łączną. Jego działanie jest zarówno terapeutyczne – zmniejsza bóle różnych części ciała, ale także odchudzające czy oczyszczające. 

Urządzenie do endermologii stosować można do prawie każdej powierzchni ciała. Nadaje się zarówno do masażu brzucha, ud i pośladków, ale także twarzy, szyi czy dekoltu. 

Zabieg jest bezinwazyjny i co ważne, bezbolesny. 

Kto powinien skorzystać z tego zabiegu?

Endermologia (https://cmeik.pl/portfolio-item/endermologia-alliance-lpg/) pobudza metabolizm, dzięki czemu organizm szybko eliminuje zarówno tłuszcz jak i toksyny, dlatego najlepszym efektem mogą cieszyć się osoby borykające się na przykład z cellulitem – tłuszczowym i wodnym. Zabieg wspomaga modelowanie sylwetki oraz redukuje obrzęki. Polecany jest w celu zregenerowania ciała po liposukcji.

Zabieg z powodzeniem wykorzystać można również do masażu twarzy, szyi i dekoltu. Stymulacja fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych skutkuje wygładzeniem drobnych zmarszczek, złagodzeniem konturów twarzy oraz ujędrnieniem i poprawą elastyczności skóry. 

Działanie oczyszczające uzyskujemy dzięki stymulacji unaczynienia i poprawy krążenia krwi. Następuje wtedy drenaż nadmiaru płynów, wzmożona jest wymiana międzykomórkowa, a z organizmu usuwane są toksyny. 

Skorzystać powinny również osoby odczuwające bóle mięśniowe, kostne lub reumatyczne. Masaż wywołuje w naszym organizmie endorfiny, które powodują uczucie odprężenia i koją ból. Stosowany jest do usuwania dolegliwości w plecach, stawach, kolanach, stopach czy dłoniach. 

Polecamy: https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Kosmetyki-naturalne_Surowce-kosmetyczne-i-polprodukty-2005.html


Jak wygląda masaż?
Stosowany jest przy użyciu specjalnego, przylegającego kombinezonu, dzięki czemu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Zabieg wykonywany jest przez głowicę składającą się z dwóch ruchomych rolek oraz komory ssącej. Podczas masażu, dzięki wytwarzanemu ciśnieniu, między rolki wciągany jest fałd skóry, która przybiera kształt fali – zapewnia to rolowanie na zewnątrz i od wewnątrz. 

Z zabiegu endermologii korzystać nie powinny osoby z infekcjami skóry, zakrzepicą czy nowotworami. Nie jest polecana również dla kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią. 

Efektami ubocznymi mogą być siniaki oraz bóle w miejscach, gdzie masaż był stosowany. 

Przy współpracy: https://cmeik.pl/