Medycyna estetyczna lekiem na ciało i psychikę

Medycyna estetyczna leczy nie tylko ciało, ale również duszę. Niektórzy powiedzą — bzdura. Jak zatem nazwać stan, kiedy po zabiegu pozbycia się uprzykrzonej od wielu lat niedoskonałości lub defektu ciała człowiek nagle otwiera się na ludzi, staje się pewny siebie i wreszcie się uśmiecha?

Walka z kompleksami

Niektórzy nie przejmują się swoim wyglądem w imię powiedzenia: jak mnie Boże stworzyłeś, takim mnie masz. Przywykli do swojego odbicia w lustrze, lubią i akceptują siebie pomimo obwisłego podbródka, kilku fałdek tłuszczyku tu i ówdzie, zbyt małych ust, czy zmarszczek na twarzy.

Bywają jednak ludzie, którzy są nadwrażliwi i zakompleksieni na punkcie swojego wyglądu. (https://cmeik.pl/oferta/) Zdarza się tak, ponieważ są nieśmiali lub mają zbyt niskie poczucie własnej wartości ze względu na tę, w ich mniemaniu, inność. Dla nich pierwsze zmarszczki są dramatem, fałdki na brzuchu powodują niechęć do korzystania z uroków lata na plaży, a niezliczona ilość blizn potrądzikowych odbiera im ochotę do poznawania nowych osób i otworzenia się na świat. Dla tych właśnie osób medycyna estetyczna jest sposobem na pozbycie się kompleksów i rozpoczęcia życia na nowo, z bardziej pozytywnym nastawieniem.

Blizny i defety

Blizny, także te pourazowe i oparzeniowe, znamiona, przebarwienia, widoczne naczynka, czy pieprzyki, to problem dotyczący zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Medycyna estetyczna to nie tylko profilaktyka i likwidacja oznak starzenia takich jak zmarszczki czy obwisła skóra lub powiększenie ust. To również praktycznie bezbolesne i niewymagające wielotygodniowej rekonwalescencji usuwanie głębokich defektów skóry. Zabiegi laserowe uzupełniane przez kurację kwasem hialuronowym lub antybakteryjnym regenerującym głębokie warstwy skóry, przynoszą rewelacyjne efekty w krótkim czasie.

Zabiegi medycyny estetycznej najczęściej nie wymagają hospitalizacji, zdecydowana większość z nich wykonywana jest w gabinetach medycznych przez wykwalifikowanego chirurga plastycznego, a pacjent od razu, lub w bardzo krótkim czasie po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności.

Współpraca: Cmeik