Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, zwany również „wampirzym liftingiem”, to skuteczna i naturalna metoda walki z oznakami starzenia. Pacjenci gabinetów medycyny estetycznej korzystają z niej coraz chętniej. Głównie dlatego, że osocze bogatopłytkowe jest bezpieczne i nie niesie ze sobą takiego ryzyka powikłań jak lifting przy użyciu skalpela.
Osocze bogatopłytkowe – jak powstaje i do czego można je wykorzystać?
Osocze bogatopłytkowe (https://cmeik.pl/portfolio-item/osocze-bogatplytkowe/) powstaje w wyniku obróbki próbki krwi pobranej od pacjenta. Po odwirowaniu i separacji odpowiednich frakcji, otrzymujemy skoncentrowany preparat płytek krwi zawieszonych w osoczu, bogaty w czynniki wzrostu. Dzięki ich wysokiej zawartości, osocze bogatopłytkowe stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, indukuje namnażanie komórek macierzystych, stymuluje produkcję naczyń krwionośnych i pobudza mikrokrążenie.

Efekty zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego to:
- wypełnienie zmarszczek i rewitalizacja skóry – skóra poddana zabiegowi odzyskuje blask i napięcie, jest rozświetlona, jędrna, poprawia się jej gęstość, dzięki czemu wygląda młodo i zdrowo;
- wygładzenie blizn, np. po trądziku oraz rozstępów;
- przyspieszenie procesów gojenia ran po zabiegach medycyny estetycznej;
- likwidacja cieni i worków pod oczami;
- hamowanie łysienia i nadmiernego wypadania włosów oraz stymulacja ich wzrostu.
Osocze bogatopłytkowe można zastosować na różnych obszarach skóry. Najczęściej jest to skóra twarzy, szyi, dekoltu i powierzchni dłoni. Zabieg trwa ok. 60 minut, a efekt zabiegów w serii 3 powtórzeń utrzymuje się nawet do 12 miesięcy.
Osocze bogatopłytkowe – metoda dla każdego?
Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest bezpieczną metodą i doskonałą alternatywą dla klasycznego liftingu wymagającego interwencji chirurgicznej. Ponadto może być również wykonywany u alergików. Pomimo tego istnieje grupa osób, u których wykonanie zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego jest przeciwwskazane. Należą do nich kobiety ciężarne i karmiące piersią, chorzy na nowotwory lub choroby krwi oraz osoby przyjmujące leki antykoagulacyjne.
Przy współpracy: Cmeik