Sposoby na ból gardła

Ból gardła jest niezwykle popularną dolegliwością, pojawiającą się w okresie jesienno- zimowym. Wraz ze spadkiem temperatury bakterie i wirusy zaczynają atakować delikatną błonę przewodu oddechowego, najczęściej rozpoczynając od gardła. Każdy, choć raz w życiu doświadczył przesuszenia tego miejsca lub uciążliwego bólu podczas przełykania. Im mniejsza odporność organizmu, tym częściej właśnie ten obszar jest atakowany. Na wpływ problemów z gardłem mają też nieleczone ubytki w zębach, które bezpośrednio przekładają się na stan jamy ustnej i dalsze części organizmu.

Zapobiegawczo stosujemy różnego rodzaju środki, które mają nas uchronić przed problemami z gardłem. (oferta na ból gardła) Czasem bywają jednak nieskuteczne, a ból i tak się pojawia, pogarszając nasze codzienne funkcjonowanie. Jak zatem radzić sobie z nim, kiedy już się pojawi? Oto kilka praktycznych porad, które uśmierzą nieprzyjemne doznania i pozwolą walczyć z istniejącymi objawami, a często również ich przyczynami.

Domowe sposoby

Nasz babcie od dawna znają tradycyjne metody, które doskonale radzą sobie z takimi przypadłościami jak ból gardła. Wystarczy sięgnąć po ich sprawdzone rady i wykorzystać, kiedy pojawia się potrzeba. Najpowszechniejszą metodą jest wypijanie ciepłych naparów w postaci herbaty. Najbardziej istotne są tutaj jednak dodatki w postaci plasterka cytryny, łyżki soku malinowego czy odrobiny imbiru. Te dobrodziejstwa natury działają antybakteryjnie, nawilżają śluzówkę gardła i łagodzą dolegliwości bólowe. Podobne działanie wykazuje czosnek, który można dodać do różnego rodzaju potraw lub zjeść surowy na kanapce z pomidorem. Na ból gardła skuteczny jest również syrop przyrządzony z cebuli. Kiedy naturalne metody nie pomagają, lepiej sięgnąć po poradę farmaceuty.

Apteczne rozwiązania

Na szczęście apteczne półki pełne są skutecznych leków, które pomagają na bolące gardło. Do najpopularniejszych należą oczywiście różnego rodzaju tabletki do ssania, ale ogromnym uznaniem cieszą się również syropy. W przypadku młodszych pacjentów można również zastosować lizaki lub cukierki o leczniczym działaniu.

Współpraca: Apteka Różana